Sortuj:

Typ bramy
--
Dwuskrzydłowa
Łamana
Narożna
Przesuwna bez przeciwwagi
Przesuwna
Teleskopowa 2-segmentowa
Teleskopowa 3-segmentowa
Kolekcja
--
Element System
Klasyczne
Nowoczesne
Sklep
--
Sklep z ogrodzeniami
Leroy Merlin
Obi
PSB
Castorama
Nowość
--
Tak
Nie

Wybierz dopasowane

Bramy

Szafir Element

Brama dwuskrzydłowa Szafir Element

Szafir Element

Brama przesuwna Szafir Element

Brama dwuskrzydłowa Alicja 2

Brama przesuwna

Brama przesuwna Alicja 2

Brama przesuwna bez przeciwwagi Alicja 2

Brama dwuskrzydłowa Agat

Brama przesuwna Agat

Brama przesuwna bez przeciwwagi Agat

Brama dwuskrzydłowa Nicea

Brama przesuwna Nicea

Brama dwuskrzydłowa Londyn

Brama przesuwna Londyn 2

Brama dwuskrzydłowa Tina 3

Brama przesuwna Tina 3

Brama dwuskrzydłowa Milton

Brama przesuwna Milton

Brama dwuskrzydłowa Topaz

Brama przesuwna Topaz

Brama przesuwna bez przeciwwagi Topaz

Brama dwuskrzydłowa Opal

Brama przesuwna Opal

Brama przesuwna bez przeciwwagi Opal

Brama dwuskrzydłowa Lavender

Brama przesuwna Lavender

Brama dwuskrzydłowa Lotos

Brama przesuwna Lotos

Brama przesuwna bez przeciwwagi Lotos

Brama dwuskrzydłowa Argos 2

Brama przesuwna Argos 2

Brama przesuwna bez przeciwwagi Argos 2

Brama dwuskrzydłowa Arizona

Brama przesuwna Arizona

Brama dwuskrzydłowa Brema

Brama przesuwna Brema

Brama dwuskrzydłowa Eliza III

Brama przesuwna Eliza III

Brama przesuwna bez przeciwwagi Eliza III

Brama dwuskrzydłowa Tivano

Brama przesuwna Tivano

Brama przesuwna bez przeciwwagi Tivano

Brama dwuskrzydłowa Ora

Brama przesuwna Ora

Brama dwuskrzydłowa Juga

Brama przesuwna Juga

Brama dwuskrzydłowa Mistral

Brama przesuwna Mistral

Brama dwuskrzydłowa Fen

Brama przesuwna Fen

Brama przesuwna bez przeciwwagi Fen

Brama dwuskrzydłowa Bryza

Brama przesuwna Bryza

Brama dwuskrzydłowa Oxford Lux

Brama przesuwna Oxford Lux

Brama dwuskrzydłowa Greta Lux

Brama przesuwna Greta Lux

Brama przesuwna bez przeciwwagi Greta Lux

Nowoczesne bramy wjazdowe – bezpieczeństwo, komfort i estetyka

Bramy wjazdowe to najważniejsze elementy ogrodzeń – to właśnie one odpowiadają za codzienne bezpieczeństwo i komfort wyjazdów, powrotów do domu czy za sprawne funkcjonowanie transportu na terenie firmowego zakładu. Dobrze dobrana brama oszczędza miejsce na posesji i czas domowników czy pracowników, a także zapobiega nieszczęśliwym wypadkom takim jak uszkodzenia mechaniczne auta. W tworzeniu takich konstrukcji specjalizujemy się w Polargos. Sprawdź kilka rodzajów bram i dziesiątki modeli, wybierz idealny dla siebie i swojej posesji!

Brama wjazdowa metalowa – praktyczne rozwiązanie na lata

Nasze bramy wjazdowe Polargos to połączenie solidnej konstrukcji i funkcjonalności z unikatową estetyką. To wieloletnia trwałość, wygoda użytkowania i reprezentacyjny element na terenie posesji. Konstrukcja bramy powstaje z solidnych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne i korozję stalowych profili lub kształtowników. Proponujemy różne rodzaje bram, warianty (lewa, prawa), szerokości oraz wysokości – w naszej ofercie znajdziesz model idealnie dopasowany do warunków na posesji lub pomysłu na zagospodarowanie przestrzeni czy potrzeb praktycznych.

Większość naszych bram poddajemy cynkowaniu ogniowemu oraz malowaniu proszkowemu – te dwie powłoki chronią stal przed korozją, nie wymagając okresowego odnawiania i dodatkowych prac konserwacyjnych.

Nasze bramy wjazdowe nowoczesne wyróżnia unikatowe wzornictwo. Zdecyduj się na bogate zdobnictwo lub na surowy minimalizm – w zależności od stylistyki budynku i gustu. A do bramy dopasujesz z tej samej linii nowoczesne ogrodzenie i furtkę.

Rodzaj bramy wjazdowej dla Twojej posesji

Podczas wyboru idealnego modelu, w pierwszym kroku, warto zawęzić poszukiwania do odpowiedniego dla posesji rodzaju bram – każdy z nich ma bowiem swoje zalety, ale i ograniczenia. Dwa podstawowe typy – brama przesuwna oraz brama skrzydłowa – są w naszej ofercie uzupełnione o nowoczesne konstrukcje, które rozwiązują częsty dziś problem małych, wąskich i nieustawnych działek.

Ultrawygodne bramy wjazdowe przesuwne

Brama przesuwna jest dziś jedną z najpopularniejszych. Oferuje w świetle wjazdu od 4 m szerokości, a do pracy potrzebuje około 9-10 metrów w linii ogrodzenia. Jest to wygodne rozwiązanie – oszczędza miejsce na podjeździe, jednak możliwe do zastosowania wyłącznie na szerokiej działce. Nie ma natomiast większego znaczenia jej głębokość i długość podjazdu. Ten może być naprawdę „symboliczny”: otwarta brama w żadnym razie nie uszkodzi stojącego przed garażem samochodu czy nie utrudni korzystania z posesji.

Bramę wjazdową przesuwną tworzymy w dwóch wariantach.

  1. Brama przesuwna szynowa. Tego typu bramy przesuwne poruszają się po umieszczonej w podłożu szynie, dzięki czemu nie potrzebują przeciwwagi, czyli „ogona”, elementu stabilizującego. Szynę trzeba jednak regularnie oczyszczać.
  2. Brama przesuwna samonośna. Brama przesuwna samonośna pracuje już nad podłożem – jest wyposażona w przeciwwagę (trójkątne zakończenie), ale nieco wygodniejsza, bo nie trzeba dbać o szynę, usuwać z niej śniegu czy liści.

Tradycyjne bramy dwuskrzydłowe

Brama skrzydłowa składa się najczęściej z dwóch skrzydeł mocowanych na zawiasach do słupków (w świetle przepisów polskiego prawa powinna otwierać się do wewnątrz posesji). W porównaniu do bramy przesuwnej jest sporo tańsza i mieści się na wąskich posesjach. Podczas pracy zabiera natomiast nieco miejsca na podjeździe: nie da się tuż za bramą zaparkować pojazdu i jednocześnie bezpiecznie ją otworzyć i zamknąć. Dodatkowo podjazd przed bramą musi być równy: wznoszący się teren jest przeszkodą do otwarcia skrzydeł bramy. Gdy jednak masz dla niej dobre warunki, bramę skrzydłową zamontujesz szybko i łatwo nawet we własnym zakresie.

Nowoczesne bramy wjazdowe dla małych i wąskich posesji

Współcześnie kupowane działki sprawiają często jeszcze więcej problemów: są i małe, i wąskie, i płytkie. Dlatego przygotowaliśmy takie bramy, które mimo nieustawności i braku miejsca na posesji zapewniają wygodny wjazd i komfort użytkowania.

  • Brama przesuwna narożna. To brama przesuwna sytuowana w rogu płotu – składa się z kilku segmentów, które w narożniku łamią się, więc konstrukcja skręca i wjeżdża w bok działki. Szeroki wjazd mimo największych ograniczeń!
  • Brama łamana harmonijkowa. Jej skrzydła łamią się i składają niczym harmonijka. Tak jak bramę dwuskrzydłową zamontujesz ją na wąskiej działce, ale zyskasz przestrzeń na podjeździe (potrzebuje o połowę mniej miejsca).
  • Brama teleskopowa. Jak brama przesuwna w ogóle nie potrzebuje miejsca do pracy na podjeździe, ale jej montaż nie wymaga szerokiej działki. Składa się z dwóch lub trzech segmentów, które wchodzą jeden w drugi.

Te trzy rodzaje bram wjazdowych przygotowujemy w wariancie z napędem. Pozostałe bramy – przesuwne i skrzydłowe – są dostępne w wersji automatycznej lub ręcznej.

My gorąco polecamy automatyczne bramy wjazdowe – to niezwykły komfort użytkowania i oszczędność czasu. Gdy nie trzeba wysiadać z auta, marznąć czy moknąć, przerywać rozmowy lub audycji, codzienne życie jest znacznie wygodniejsze.

Nowoczesne bramy wjazdowe – wzory i stylistyka

Dwa podstawowe rodzaje bram – skrzydłowe oraz przesuwne – to duża grupa modeli różniących się stylistyką i charakterem. Wszystkie wzory dzielimy na dwie kategorie: klasyczne i nowoczesne. Bramy klasyczne wyróżnia finezyjna dekoracyjność i „lekkość” form i kształtów – często są wygięte w łuk, a ich wypełnienie w postaci cienkich sztachetek zdobią metalowe ozdoby oraz wieńczą tradycyjne groty. Utrzymane w tym stylu ogrodzenie wyróżnia więc subtelny, elegancki, piękny wygląd, który podkreśla tradycyjne budownictwo w typie dworków czy pałacyków.

A jak wyglądają bramy nowoczesne? Wzory nowoczesnych modeli zdominował minimalizm: wypełniają je proste, płaskie sztachety bez zdobień. Niektóre propozycje są pozbawione prześwitów i skrzętnie skrywają posesję przed sąsiadami. Pojawiają się też kontrasty, na przykład połączenie surowości stali i ciepłego drewna w formie desek kompozytowych.

Bramy wjazdowe – ceny na każdy budżet!

A ile kosztują bramy wjazdowe? Cena bramy wjazdowej wynosi od kilkuset do ponad 20 tysięcy złotych. W kwocie poniżej tysiąca złotych kupisz dwuskrzydłową bramę wymagająca pomalowania preparatem antykorozyjnym, a dopłacając kilkaset złotych, zyskasz konstrukcję ocynkowaną i malowaną proszkowo. Średnia cena bram przesuwnych to 3-7 tysięcy złotych, a w wariancie automatycznym są droższe o około 1-2 tysiące. Bramy najdroższe to specjalistyczne rozwiązania – czyli narożne, łamane, albo teleskopowe konstrukcje – modele zautomatyzowane drogim sprzętem bądź o większych niż standardowe rozmiarach lub też w całości wypełnione materiałem.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami: z radością doradzimy, podpowiemy i podzielimy się doświadczeniem czy pomysłami.

Chcesz zobaczyć

Jak wygląda
na żywo?