Produkty

Ile kosztują nowoczesne ogrodzenia palisadowe?

Wysokiej jakości ogrodzenia palisadowe nie tylko skutecznie osłaniają dom, ale też stanowią piękną ozdobę otoczenia. Taki płot można doskonale dopasować do własnych preferencji, ponieważ wybór jego wariantów jest naprawdę spory. Twoja posesja zyska elegancki i nowoczesny element dzięki ogrodzeniom palisadowym. Ceny parkanów zazwyczaj są dość zróżnicowane. Ile kosztują ogrodzenia palisadowe? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Od czego zależy cena ogrodzenia palisadowego?

Płoty palisadowe są obecnie coraz popularniejsze. I nic dziwnego – ich minimalistyczna forma świetnie współgra z wieloma aranżacjami budynków, a także ogrodów. Szeroka gama opcji dostępnych w naszej ofercie pozwala ponadto świetnie dobrać parkan do oczekiwań właściciela posesji. Przed zakupem ogrodzenia palisadowego trzeba wiedzieć, że jego cena zależy od wielu czynników, na przykład:

  • wymiarów posesji,
  • materiału wykonania i wzoru przęsła,
  • sposobu montażu.

Montaż ogrodzenia palisadowego na niewielkiej działce przebiega zazwyczaj znacznie szybciej niż na większej posesji, a materiały wraz z robocizną są tańsze. Warto także pamiętać, że ustawienie konstrukcji na nierównym terenie lub w niestandardowym układzie może wpływać na to, ile kosztuje ogrodzenie palisadowe. Specjaliści przed instalacją muszą również dokonać niezbędnych obliczeń, tak aby dokładnie spełnić wymagania klienta. Wówczas mamy pewność co do tego, że ustawiony płot będzie solidny i bezpieczny.

Trzeba również zwrócić uwagę na wzór oraz materiał, z jakiego wykonane są ogrodzenia palisadowe. Cena bogato zdobionych przęseł zazwyczaj jest wyższa, niż w przypadku minimalistycznej konstrukcji. Jeśli chodzi o materiał wykonania, najlepiej zainwestować w wysokiej jakości trwały surowiec, który nie wymaga czasochłonnej konserwacji, a po kilku latach wymiany. Warto wybrać płot wykonany ze stali powleczonej specjalną antykorozyjną powłoką. Dostępne ogrodzenia palisadowe Polargos posiadają aż 5-letnią gwarancję, co stanowi ich wielką zaletę.

Ile kosztuje montaż ogrodzenia palisadowego?

Producenci ogrodzeń palisadowych zazwyczaj nie wliczają ceny montażu w koszty elementów ogrodzeniowych. Mimo to specjaliści zalecają, aby do tego procesu zatrudnić kilku profesjonalistów. Samodzielnie dość trudno jest wymierzyć odpowiednie odległości pomiędzy słupkami, a instalacja stabilnego ogrodzenia wymaga wykonania dodatkowych elementów umacniających. Doświadczeni fachowcy wykonają montaż szybko, a płot będzie cieszył oko przez długie lata.

Sam wybór wzoru ogrodzenia i zatrudnienie ekipy instalacyjnej nie wystarczy. Należy liczyć się z dodatkowymi kosztami niezbędnych materiałów. Aby słupki solidnie zamocować w podłożu, potrzebna jest stal zbrojeniowa, beton na fundamenty punktowe oraz elementy podmurówki ogrodzenia każdego ogrodzenia. Cena stali zależy od jej jakości lub grubości prętów żebrowanych. Co ciekawe, zazwyczaj pręty o średnicy 6-8 mm są nieco droższe od tych o średnicy 12 mm. Koszt betonu także warunkuje jego klasa.

To, ile kosztuje ogrodzenie palisadowe z podmurówką, zależy od indywidualnych oczekiwań oraz potrzeb klientów. Z jednej strony bogato zdobione płoty można połączyć z kamieniem polnym, kreując wyjątkowy design całego ogrodzenia. Z drugiej można pozostawić podmurówkę w surowej postaci, co jest znacznie tańszym rozwiązaniem. Nasi eksperci doradzają najkorzystniejsze rozwiązania zgodne z estetyką posesji oraz budżetem i preferencjami klientów. 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wybierania ogrodzenia palisadowego?

Oprócz kosztów materiałów i instalacji palisady trzeba także zwrócić uwagę na inne cechy tych konstrukcji. Przed zakupem warto sprawdzić nie tylko, ile kosztuje ogrodzenie palisadowe, ale też ile wariantów oferuje dany wzór. Wówczas furtki i bramy będą doskonale pasować do stylu oraz wysokości modułów.

Bezpieczeństwo palisad jest czasem niesłusznie pomijane na rzecz efektów wizualnych. Konstrukcja płotu powinna być dobrana do potrzeb domowników oraz umiejscowienia domu. Posesje położone z dala od skupisk ludzkich warto ogrodzić pełnym, wysokim płotem, aby uniemożliwić dzikim zwierzętom przeskoczenie lub przejście pod spodem przęsła. Wdrapanie się na drugą stronę stanowi wyzwanie w przypadku pionowych szczebli ogrodzenia palisadowego. 

Ogrodzenie stanowi swego rodzaju obramowanie posesji, więc nic dziwnego, że właściciele domów wiele uwagi przykładają do jego wyglądu. Nowoczesne palisady Polargos doskonale sprawdzają się w wielu aranżacjach, niezależnie od architektury domu czy ogrodu. Jednak niewątpliwie lepiej jest dopasować minimalistyczny płot do nowoczesnych zabudowań. Wówczas posesja zyskuje spójny charakter. Klasyczna architektura może być podkreślona nieco bardziej ozdobnym ogrodzeniem, na przykład z kolcami czy elementami giętymi.

Nowoczesne ogrodzenia palisadowe – czy warto zainwestować?

Podsumowując, ceny przęseł, bram czy montażu wpływają na to, ile ostatecznie kosztują ogrodzenia palisadowe. Chociaż cena może stanowić kluczowy element podejmowania decyzji, nie należy oszczędzać. Tanie parkany wykonane z niskiej jakości materiałów zazwyczaj nie są zbyt solidne, a dodatkowo wymagają uciążliwej konserwacji. Metalowe palisady z naszej kolekcji nie tylko dają możliwość dopasowania wizualnego do dowolnego stylu, ale także gwarantują znacznie przedłużoną żywotność.

Aby dokonać właściwej decyzji, najlepiej zastanowić się, czy warto zainwestować w ogrodzenia palisadowe. Cena jest jednym z czynników, które trzeba wziąć pod uwagę, jednak nie należy zapominać o bezpieczeństwie, funkcjonalności i oryginalnym efekcie wizualnym. Ze względu na swoją prostą budowę, takie konstrukcje buduje się znacznie szybciej oraz łatwiej niż inne rodzaje płotów, na przykład kamienne, drewniane lub ceglane. Ogrodzenia palisadowe Polargos to doskonały wybór, niezależnie od architektury domu czy układu posesji. Solidnie zainstalowane spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających właścicieli.