Produkty

Ile kosztuje brama wjazdowa?

Rozbieżność cen bram wjazdowych jest spora – tak jak ich różnorodność. To, ile kosztuje brama wjazdowa, zależy więc np. od rodzaju bramy, typu, ilości i techniki obróbki wykorzystanego materiału, designu kolekcji oraz zastosowanych technologii, a w budżecie zwykle trzeba także uwzględnić usługę montażu. Szczegółowe zestawienie cen bram w naszym artykule!

Ile kosztują najtańsze bramy wjazdowe?

Za najtańszą bramę wjazdową zapłacimy około 700-800 złotych. W tej cenie są dostępne bramy skrzydłowe otwierane ręcznie panelowe i nie tylko, ale te pozostałe zwykle nie są zabezpieczone przed korozją. Bramy panelowe – tak jak i całe ogrodzenia panelowe – tworzy się z grubych stalowych drutów połączonych w rodzaj siatki. Są ocynkowane, a nierzadko także pomalowane proszkowo. W takim wariancie produkuje się także bramy przesuwne – brama przesuwna panelowa kosztuje od około 3600, a wyposażona w napęd od około 4500 złotych.

Skrzydła bramy panelowej są zamknięte w solidnych stalowych ramach. Konstrukcja ma uniwersalny charakter i wyróżnia się łatwością montażu. A pomimo niskiej kwoty jest to inwestycja na lata.

W cenie poniżej 1000 złotych kupimy też ekonomiczne warianty bram skrzydłowych z kategorii „Ogrodzenia klasyczne”, czyli modele stworzone z profili i kształtowników, nierzadko bardzo ozdobne. Ich niska cena wynika z faktu, że nie zostały na etapie produkcji zabezpieczone przed korozją, zatem trzeba je pomalować już we własnym zakresie, tuż po zakupie.

Ile kosztuje brama przesuwna?

Poza wspomnianym systemem ogrodzenia panelowego brama przesuwna jest częścią niemal każdej kolekcji ogrodzeniowej, a zawierają ją zarówno ogrodzenia nowoczesne (minimalistyczne), jak i klasyczne (dekoracyjne). Jest też jedną z najpopularniejszych – zaletą montażu bramy przesuwnej jest oszczędność miejsca wewnątrz posesji. Cała ta kategoria jest jednak dość zróżnicowana, co odbija się w rozbieżności cen.

Ile kosztują bramy przesuwne samonośne I bez przeciwwagi?

Modele przesuwne dzielimy na bramy szynowe i samonośne, a pomiędzy nimi mogą istnieć różnice cenowe, choć zwykle nieduże.

Bramy szynowe to bramy bez przeciwwagi – są nieco krótsze i uważane za estetyczniejsze, bo nie mają tego trójkątnego zakończenia. Poruszają się natomiast po szynie, którą należy regularnie oczyszczać, żeby brama działała sprawnie. Bramy samonośne są pod tym kątem wygodniejsze, bo przesuwają się nad podłożem, jednak skrzydło bramy jest już wyposażone „ogon”, czyli dodatkowy element stabilizujący – przeciwwagę o długości około 1/3 całej bramy.

Ceny bram wjazdowych samonośnych zaczynają się od około 2500 złotych, a bez przeciwwagi od około 3000 złotych. Oba modele są też dostępne w wersji z napędem.

Ile kosztuje brama wjazdowa na pilota, z napędem automatycznym?

Bramy wjazdowe przesuwne z napędem są droższe od ręcznie otwieranych o co najmniej kilkaset złotych, natomiast wszystko zależy od typu zastosowanego automatu. Te urządzenia kosztują od ponad 1000 złotych do kilku tysięcy, zatem ich cena bezpośrednio przekłada się na to, ile kosztuje brama elektryczna wjazdowa.

Cena bramy przesuwnej automatycznej to od około 4000 do nawet ponad 10 000 złotych – w przypadku standardowych wymiarów. Poza samą ceną bramy, na którą wpływa m.in. ilość zużytego materiału oraz projekt, na ostateczną wartość składa się także napęd. Te droższe zwykle mają wyższą moc i mnóstwo przydatnych funkcji, np. tryb furtki, można je również połączyć z systemem smart home (zdalne sterowanie za pomocą smartfona, możliwość programowania itp.).

Ile kosztuje montaż bramy wjazdowej przesuwnej?

Montaż bramy przesuwnej kosztuje zwykle minimum 800-900 złotych, jednak cennik usług wykonawców jest uzależniony od wielu kwestii, w tym także lokalizacji i konieczności dojazdu. Na pewno koszty zwiększą wszelkie prace remontowe, czyli np. przygotowanie instalacji elektrycznej czy fundamentu pod bramę i także sam montaż napędu – w zależności od złożoności urządzenia oraz liczby funkcji do budżetu trzeba doliczyć od kilkuset złotych w górę.

Ile kosztuje brama wjazdowa dwuskrzydłowa?

Poza ekonomicznymi modelami – panelowymi i niezabezpieczonymi antykorozyjnie – bramy wjazdowe dwuskrzydłowe ocynkowane i pomalowane proszkowo kosztują od około 1000 złotych w górę, a wyposażone w automat od około 3000 złotych.

Oprócz obecności napędu wartość bramy zwiększają naturalnie jej wymiary, a istotny jest także sam projekt. Unikatowy design i (lub) duża ilość zastosowanego materiału – np. w przypadku bramy żaluzjowej, której sztachety zachodzą na siebie, wypełniają całe przęsła i zapewniają prywatność – podniesie cenę bramy o kilka tysięcy złotych.

Zarówno w przypadku bramy dwuskrzydłowej, jak i bramy przesuwnej, warto jednak wiedzieć, że zakup bramy wjazdowej już wyposażonej w napęd jest tańszy niż kupno obu elementów oddzielnie. Zarazem mamy pewność, że automat jest odpowiednio dobrany do parametrów skrzydła bramy.

Ile kosztuje montaż bramy dwuskrzydłowej?

Montaż bramy skrzydłowej to koszt od około 600-800 złotych, który może się zwiększyć proporcjonalnie do zakresu pracy. Na pewno dodatkową czynność stanowi instalacja napędu, a w przypadku bramy skrzydłowej ten etap lubi się nieco skomplikować, np. poprzez nierówność terenu czy zbyt szerokie lub wąskie słupki, na których zamocowana jest brama, a wtedy zwykle potrzeba kilku prac remontowych.

Bramy rozwierane, ale także bramy przesuwne, możemy zautomatyzować również za pomocą napędu podziemnego – to urządzenie nieco droższe i jego montaż także kosztuje więcej. Natomiast ze względu na nietypowe wymiary bramy bądź słupków czy też z pobudek estetycznych jest to chętnie wybierane rozwiązanie – cały mechanizm chowa się w podłożu pod bramą wjazdową.

Ile kosztuje brama wjazdowa łamana I teleskopowa?

Odpowiednio szeroka posesja, tak aby brama mogła pracować wzdłuż ogrodzenia, czy na tyle długi podjazd, by zapewnić wygodną szerokość bramy wjazdowej skrzydłowej, dziś są luksusem, na który nie każdy może sobie pozwolić. Dlatego też dla działek małych, wąskich, płytkich czy „nieustawnych” powstały dwie nowoczesne bramy – łamana i teleskopowa. To rozwiązania droższe od standardowych bram przesuwnych i skrzydłowych, natomiast oszczędzają miejsce, ich montaż zaś obniża nakłady pracy w trudnych warunkach technicznych.

  • Brama łamana jest zbudowana ze składanych segmentów w różnych wariantach i najczęściej po otwarciu zajmuje jedynie 1-2 metry na podjeździe. Zwykle ma też nowoczesny charakter, czyli składa się z prostych profili, które są zamocowane równolegle do podłoża. Jest już zautomatyzowana, a kosztuje od około 9500 do 14 000 złotych w zależności od wariantu i wymiarów.
  • Bramę teleskopową tworzą takie segmenty, które wsuwają się jeden w drugi. Wielosegmentowa brama kosztuje ponad 20 000 złotych, natomiast na posesji prywatnej często wystarczą już dwa segmenty o długości 4 metrów i cena obniża się do około 8500 złotych. Konstrukcja jest wyposażona w napęd. Jej największą zaletą jest to, że w ogóle nie zabiera miejsca na podjeździe.

Podsumowując, istnieje mnóstwo czynników, od których zależy to, ile kosztuje brama wjazdowa. Cena zaczyna się od kilkuset złotych, natomiast za automatyczny model zapłacimy od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Który wariant wybrać? Specjaliści Polargos z przyjemnością doradzą – zachęcamy do kontaktu!

FAQ:

Ile kosztuje brama wjazdowa na posesję?

Najtańsze, panelowe lub niezabezpieczone przed korozją bramy kosztują od kilkuset złotych. Średnia cena bramy metalowej w stylu klasycznym lub nowoczesnym i już wyposażonej w automat to od 4 do 10 tysięcy złotych. Najdroższe się bramy łamane i teleskopowe, które kosztują od około 8500 złotych w górę. Bramę przesuwną zwykle cechuje cena wyższa, brama dwuskrzydłowa jest tańsza.

Ile kosztuje brama elektryczna wjazdowa?

Cena bramy wjazdowej z napędem zaczyna się od około 4000 złotych. Najtańszym modelem jest brama przesuwna panelowa, z kolei najdroższe są bramy automatyczne teleskopowe i łamane, które jednak potrzebują najmniej miejsca do pracy.

Ile kosztuje montaż bramy wjazdowej? 

Cennik usług najlepiej sprawdzić bezpośrednio u wykonawcy. Koszt montażu bramy przesuwnej i skrzydłowej wynosi zwykle od kilkuset złotych wzwyż.