Produkty

Ile kosztuje ogrodzenie panelowe?

Ogrodzenie panelowe jest solidne, estetyczne i łatwe w montażu, a zalicza się do ekonomicznych sposobów zabezpieczenia posesji – jest niedrogie. Cena ogrodzenia panelowego jest natomiast zależna od kilku czynników i w cennikach pojawiają się rozbieżności. Co wpływa na cenę paneli? I ile kosztuje ogrodzenie panelowe z bramą, furtką, podmurówką? Sprawdź!

Co wpływa na cenę ogrodzenia panelowego?

W Polargos tworzymy kompletne ogrodzenie panelowe metalowe w ramach systemu Sparta – przęsła, furtki, bramy panelowe i elementy montażowe, które są dostępne w największych marketach budowlanych (np. Castorama, OBI) i w naszym internetowym sklepie z ogrodzeniami.

Przęsło naszego ogrodzenia panelowego kosztuje od 30 zł do ponad 200 zł. Na cenę ogrodzeń panelowych wpływa kilka czynników.

  • Wysokość i grubość drutu. Przęsła – czyli panele ogrodzenia – są zwykle szerokie na 250 cm, natomiast ich wysokość jest różna – od 103 do 243 cm, a w przypadku specjalistycznych ogrodzeń (np. przemysłowych) jeszcze większa. Zmienia się też grubość drutu – od 3,2 do 6 mm, oraz wymiary oczek siatki, która powstaje poprzez zgrzanie drutów w pionie i poziomie. Im wyższy panel, im grubszy drut, im mniejsze oczka, tym więcej materiału i tym wyższa cena.
  • Zabezpieczenie przed korozją. W ramach systemu Sparta proponujemy i bardzo tanie ogrodzenia panelowe, i te nieco droższe. Droższe są ogrodzenia panelowe ocynkowane i malowane proszkowo. Natomiast te dwie powłoki – ocynk i farba – uodparniają panele na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu nie korodują i są trwałe. Te tańsze propozycje nie są zabezpieczone i trzeba je tuż po zakupie pomalować farbą antykorozyjną.
  • Automatyzacja ogrodzenia. Ogrodzenia panelowe dostępne są jako system – tworzymy do nich także furtki i bramy. Różnica w cenie bram może wynieść nawet ponad 1000 zł, a wpływa na nią głównie obecność automatyki. Brama z napędem jest naturalnie droższa, natomiast jest to inwestycja, która szybko się zwraca w komforcie oraz bezpieczeństwie. Kupując bramę z napędem, można zaoszczędzić w stosunku do zakupu dwóch tych elementów oddzielnie.

Cena ogrodzenia panelowego: przęsło

Cena paneli ogrodzeniowych, czyli przęseł, waha się od około 30 do 300 zł – najtańsze propozycje to przęsła niskie, stworzone ze stalowego drutu o mniejszej średnicy (np. 3-4 mm) i tworzącego większe oczka „siatki”, a także niezabezpieczone przed korozją. Droższe są panele ogrodzenia wyższe, z grubszego drutu (np. 4-6 mm), z mniejszymi oczkami (ale z większą ich liczbą – wypełnienie jest zagęszczone) oraz chronione antykorozyjnie za pomocą ocynku i malowania proszkowego.

Przęsła ogrodzenia panelowego są dostępne w kilku kolorach (np. zielony, antracyt) lub – jeśli nie są pomalowane proszkowo, mają charakterystyczną, srebrzystą barwę. Już sam ocynk świetnie chroni panele przed wilgocią, niską temperaturą i słońcem. Z warstwą farby panele ogrodzenia zyskują natomiast większą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Ogrodzenia panelowe tworzymy w dwóch wersjach: 2D i 3D. W wariancie 3D część drutów w panelu jest wygięta na kształt litery „V” – to tzw. przetłoczenie.

Cena ogrodzenia panelowego: furtka

Furtka ogrodzenia panelowego wygląda w zasadzie tak samo jak przęsło – również jest stworzona ze stalowych, zgrzewanych ze sobą drutów, z tą różnicą, że zamykamy ją w solidnej, masywnej ramie. Furtkę też zabezpieczamy powłoką cynkową, a kosztuje około 300-400 zł w zależności od wysokości (szerokość jest stała). Można w niej zamontować antywłamaniowy zamek, a także system kontroli dostępu, np. elektrozaczep czy zworę magnetyczną.

Cena ogrodzenia panelowego: brama wjazdowa

Bramy panelowe ogrodzenia tworzymy w dwóch wersjach: skrzydłowej i przesuwnej, a ich cena to od około 600 zł (ręcznie otwierana brama dwuskrzydłowa) do 5900 zł. Bramę przesuwną bez automatu można kupić już za nieco ponad 3000 zł, natomiast w wersji zautomatyzowanej i przy zwiększonych wymiarach (szerokość, wysokość) ta cena wzrasta. Tworzymy również niestandardowe bramy do ogrodzenia panelowego (np. przemysłowe), a ich wycenę przygotowujemy indywidualnie.

Cena ogrodzenia panelowego: części montażowe

Panele ogrodzeniowe montuje się na słupkach montażowych za pomocą obejm bądź spinek do paneli. W zależności od wymiarów jeden słupek kosztuje od ponad 40 do ponad 70 zł, a słupki do furtek i bram są nieco droższe i kosztują od około 100 do 300 zł (w zależności od konstrukcji, wymiarów i sposobu zabezpieczenia). Części do łączenia paneli (obejmy, spinki) to kilka złotych za sztukę.

Cena podmurówki pod ogrodzenie panelowe

Nowoczesne ogrodzenia panelowe są lekkie, sztywne i stabilne, zatem zazwyczaj montaż ogrodzenia panelowego nie wymaga budowy podmurówki, może zostać posadowione tuż nad gruntem, z uwzględnieniem tylko stóp fundamentowych pod słupkami. Z drugiej strony podmurówka ma liczne zalety i nie tylko dodatkowo zabezpiecza ogrodzenie, ale pełni też funkcję estetyczną.

Z prefabrykatami, gotowymi murkami (ok. 30-80 zł za sztukę) i łącznikami (10-20 zł za sztukę) montaż ogrodzenia panelowego na podmurówce jest niedrogi, szybki i prosty.

Cena montażu ogrodzenia panelowego

Koszt montażu ogrodzenia panelowego zależy od zakresu prac, a każdy fachowiec czy firma ma też indywidualny cennik. Szacuje się, że montaż kosztuje kilkadziesiąt złotych za metr ogrodzenia. Zazwyczaj osobno wycenia się montaż bramy, który standardowo wynosi kilkaset złotych i jest droższy w przypadku bramy z napędem, ale także bram nowoczesnych (np. teleskopowych) oraz o dużych gabarytach. To, ile kosztuje montaż ogrodzenia panelowego, może też zależeć od wielkości miejscowości.

Ogrodzenie panelowe można również zamontować samodzielnie!

Jaki jest łączny koszt budowy ogrodzenia panelowego?

Łączny koszt budowy ogrodzenia panelowego trzeba wyliczyć indywidualnie – biorąc pod uwagę ceny:

  • wybranych przęseł (między 30 a 300 zł),
  • wariantu bramy (od 600 do 5900 zł),
  • furtki (300-400 zł),
  • elementów montażowych (40-70 zł za słupek ogrodzeniowy, 100-300 zł słupki do bramy i furtki, kilka złotych za obejmę).

Panel ogrodzeniowy ma długość 250 cm, zatem znając długość linii ogrodzenia, szybko wyliczymy potrzebną liczbę. Do budżetu trzeba doliczyć koszt montażu ogrodzenia panelowego, jeśli nie chcemy podejmować się tej pracy samodzielnie, i materiałów na opcjonalną podmurówkę. Koszt ogrodzenia panelowego jest znacznie niższy niż innych rodzajów płotu.

FAQ:

Ile kosztuje ogrodzenie panelowe?

Ogrodzenie panelowe składa się z przęseł, furtki, bramy i części montażowych. Jedno przęsło kosztuje od 30 do ponad 200 zł, furtka ok. 300-400, a brama od 600 zł do ok. 5900 zł w zależności od wariantu i obecności napędu. Części montażowe to 40-70 zł za słupek ogrodzeniowy, 100-200 zł za słupek do bramy i kilka złotych za obejmę do łączenia paneli.

Jaka jest cena robocizny ogrodzenia panelowego?

Cena za montaż ogrodzenia panelowego waha się w zależności od zakresu prac oraz indywidualnego cennika, średnio to kilkadziesiąt złotych za metr bieżący ogrodzenia. 

Od czego zależy cena montażu ogrodzenia panelowego?

Cena robocizny ogrodzenia panelowego zależy głównie od zakresu prac oraz wielkości posesji. Jest wyższa, jeśli ogrodzenie buduje się na podmurówce, a bramy panelowe montuje w wersji z napędem.