Produkty

Ogrodzenia kute – czy warto w nie zainwestować, czy znaleźć tańszą alternatywę?

Aranżacja posesji stanowi wizytówkę domu, warto więc dobrze dopasować płot do posiadłości. Na rynku ogrodzeń z roku na rok znaleźć można nowe rozwiązania oraz atrakcyjne wzory. Jedną z możliwych opcji jest inwestycja w ogrodzenia kute. Metalowe konstrukcje to doskonała opcja dla tych, którzy cenią sobie zarówno wysoką funkcjonalność, jak i walory wizualne. Czym charakteryzują się przęsła kute i dlaczego są obecnie tak popularne? Czy warto w nie zainwestować?

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru ogrodzenia kutego?

Aby dokonać właściwego wyboru i kupić płot, który sprosta oczekiwaniom właściciela posiadłości, trzeba zastanowić się, jakie przęsła gwarantują bezpieczeństwo. Do działek położonych daleko od większych osiedli można zakupić między innymi bezpieczne ogrodzenia kute. Taka bariera uniemożliwia dzikim zwierzętom wejście na posesję. W celu ochrony przed włamywaczami należy wybrać przęsła ze sztachetami pionowymi – bez podparcia dla stóp przejście przez parkan jest znacznie utrudnione.

Motyw przewodni ogrodu sprawia, że dana przestrzeń wygląda na zorganizowaną. Należy zatem zadbać o harmonijny styl posesji i ogrodzeń kutych. Ceny dekoracyjnych przęseł mogą być wysokie, więc dopasowanie płotu do fantazyjnej balustrady zdecydowanie wpływa na dodatkowe koszty. Spójny wygląd da się osiągnąć, chociażby za sprawą podmurówki, która stanowi kolejny wydatek. Jeśli dom wykończono klinkierem lub kamieniem polnym, specjaliści radzą, aby te materiały zastosować podczas montażu ogrodzenia. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku jest też zmiana koloru bariery. Przykładowo, grafitowe przęsła dopełnią całości budynku z szarym dachem.

Na rynku znaleźć można wielu producentów ciekawych ogrodzeń kutych. Wzory przęseł, szczególnie bogato zdobione, stanowią dumę metaloplastyków, a dodatkowo przyciągają uwagę. Fantazyjne płoty świetnie pasują do klasycznej architektury. Są jednak znacznie droższe niż standardowe ogrodzenia, co często stanowi główny powód rezygnacji z takiej inwestycji. 

Jako alternatywę można wybrać ogrodzenia z naszej oferty, o rozmaitych wzorach, które sprawiają wrażenie wyjątkowego rękodzieła. Takie konstrukcje są tańsze niż ogrodzenia kute, a tym samym dorównują im jakością oraz estetyką. Dostępne w naszym asortymencie ogrodzenia sprawdzają się doskonale przy zabudowaniach w każdym stylu. Warto pamiętać, że zarówno klasyczne, jak i nowoczesne ogrodzenia podkreślają ogród oraz architekturę domu. Chętnie pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania!

Zalety ogrodzeń metalowych

Metalowe ogrodzenia cieszą się popularnością od wielu lat. Nic w tym dziwnego – posiadają wiele zalet, wśród których najważniejsza jest trwałość liczona w dziesiątkach lat. Przęsła metalowe są solidne oraz nie wymagają uciążliwej konserwacji. Najczęściej wystarczy obserwowanie, czy nie powstaje rdza i okresowe pokrywanie środkami renowacyjnymi. Dostępne parkany metalowe najczęściej są zalaminowane specjalną powłoką antykorozyjną. Metalowe ogrodzenia z naszej oferty mają aż 5 lat gwarancji. Wysokiej jakości palisady służą wielu właścicielom posesji bardzo długo.

Uważa się, że mało który rodzaj płotów oferuje równie szerokie zastosowania, co ogrodzenia kute. Zaletą tych barier jest uniwersalność. Wyjątkowe wzory doskonale pasują zarówno do budownictwa klasycznego, jak i nowoczesnych aranżacji. Jednak nie tylko ogrodzenia kute spełniają ten warunek. Mnogość rozwiązań i wzorów, które oferujemy, sprawia, że nasze eleganckie ogrodzenia dorównują kutym rękodziełom. Nasi klienci mogą wybierać spośród paneli bogato zdobionych, klasycznych oraz minimalistycznych. Wybór odpowiednich przęseł należy przemyśleć, ponieważ często wiąże się to z zainwestowaniem czasu, a także środków.

Nasze ogrodzenia metalowe są dostępne od ręki. Z kolei stworzenie ogrodzeń kutych na zamówienie wymaga dłuższego czasu oczekiwania. 

Furtki i bramy do ogrodzeń

Elementy ruchome płotu są równie ważne, co poszczególne panele ogrodzeń kutych. Wzory oraz przeróżne zastosowane technologie pozwalają idealnie dopasować je do oczekiwań gospodarzy. Warto wyróżnić wejście na posesję – przy prostych przęsłach ozdobna furtka nada otoczeniu nietuzinkowy charakter. Z kolei fantazyjne bariery zyskają nowoczesność przy połączeniu z klasycznymi bramami. Najpopularniejsza opcja to zróżnicowanie poszczególnych części ogrodzenia pod względem ich wysokości.

Przed zakupem konkretnego modelu dobrze jest zapoznać się ze sposobem działania danej bramy do ogrodzenia. Zaletami takich elementów są przede wszystkim: możliwość szybkiego, samodzielnego montażu oraz stale rosnąca liczba wariantów, na przykład bramy inteligentne i bramy bez przeciwwagi, które zajmują mniej miejsca w linii ogrodzenia oraz idealnie nadają się do wąskich czy płytkich działek. Ciekawe rozwiązanie stanowi wejście sterowane zdalnie z poziomu smartfona. Dzięki niemu użytkownik ustawia godzinę, o której następuje automatyczne otwarcie bramy. Takie rozwiązania są możliwe ze specjalnymi ogrodzeniami z naszej oferty.

Ceny ogrodzeń kutych

Koszty ogrodzenia posesji metalowymi panelami zależą od wielu czynników, takich jak:

  • wielkość i kształt działki,
  • wzór przęseł,
  • montaż.

Działki o niestandardowym kształcie należy odpowiednio wymierzyć przed instalacją płotu. Wówczas konstrukcja wygląda korzystnie i spełnia wymogi bezpieczeństwa. Cena zależy między innymi od ilości zdobień – im ich więcej, tym cena jest wyższa. W koszty montażu trzeba wliczyć usługi fundamentowe i ślusarskie oraz dodatkowe materiały, na przykład beton czy stal zbrojeniową.

Należy podkreślić, że oszczędzanie na pracy czy materiałach znacznie skraca trwałość i powoduje szybsze niszczenie ogrodzeń kutych. Ceny parkanów są dość zróżnicowane, dlatego przed zakupem należy dokładnie przeanalizować dostępne rozwiązania. Solidnie wykonane parkany metalowe stanowią inwestycję na lata, którą trzeba odpowiednio zaplanować.

Wiedząc, że tak duża inwestycja nie zawsze jest możliwa, oferujemy tańsze, a jednocześnie równie trwałe i eleganckie rozwiązania. Naszą alternatywą jest między innymi wyjątkowe ogrodzenie metalowe (model: Alicja 2). W ofercie Polargos z pewnością każdy gospodarz znajdzie przęsła spełniające wszystkie jego oczekiwania.

Nowoczesne ogrodzenia kute – czy warto je kupić?

Dbałość o detale to kwestia kluczowa podczas podejmowania decyzji o inwestycji w ogrodzenia kute. Czy warto je wybrać? Najlepiej najpierw rozważyć opisane wyżej zalety, ceny przęseł, montażu oraz dodatkowych materiałów. Nie należy zapominać także o walorach wizualnych. Chociaż wiele tego typu barier cechuje uniwersalność, to dobrze dopasowany płot stanowi atrakcyjny dodatek do zabudowań i zadbanego ogrodu. Świetnym pomysłem jest porównanie parkanów z różnych materiałów. 

Metalowe przęsła należą do rodzaju barier, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających właścicieli nieruchomości. Opisywane elementy wykonane z wysokiej jakości materiałów nie wymagają zbyt uciążliwej konserwacji i stanowią skuteczną ochronę na wiele lat. Dostępne wykończenia zapewniają, że każdy klient znajdzie w naszym sklepie coś dla siebie – klasyczne, minimalistyczne albo ozdobne ogrodzenia kute. Zalety podane wyżej to tylko część korzyści płynących z posiadania takiego płotu. 

Dla tych, którzy jednak nie mają tak dużego budżetu na zamówienie ręcznie kutych ogrodzeń u kowala, lepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w tańszą alternatywę. Metalowe ogrodzenia Polargos to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią wysoką jakość wykonania, eleganckie wzornictwo oraz solidność konstrukcji.