Produkty

Ogrodzenia pionowe – nowoczesne i stylowe rozwiązanie

Często to najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze! Potwierdzają to właściciele posesji, którzy zdecydowali się wybudować wiatę na śmieci w… ogrodzeniu, i to frontowym! Śmietnik w ogrodzeniu jest praktyczny, a jednocześnie prawie niewidoczny i można dopasować go do aranżacji przestrzeni przydomowej. Gdzie i jak zaplanować taką wiatę? Co na ten temat mówi prawo?

Design nowoczesnych ogrodzeń pionowych

Wystarczy chwilę pomyśleć, aby uświadomić sobie, że ogrodzenia pionowe towarzyszą nam od wielu stuleci. Jako palisady, płoty drewniane, a później przęsła kute. W ostatnich miesiącach można jednak zauważyć ich powrót w wielkim stylu. Nowoczesne ogrodzenia metalowe pionowe prezentowane dziś w marketach budowlanych oferują znacznie lepsze dopasowanie do potrzeb klienta, w odróżnieniu od wcześniej sprzedawanych płotów kutych. Ich popularność na posesjach prywatnych rośnie również ze względu na trwałość i łatwy montaż.

Ogrodzenia nowoczesne pionowe zbudowane są ze sztachet, metalowych profili czy ciętej blachy lub innych materiałów montowanych prostopadle do gruntu, czyli pionowo. Ze względu na historię i konstrukcję przypominającą starodawną strukturę obronną opisywane przęsła występują również pod nazwą „ogrodzenia palisadowe pionowe”. Polargos produkuje wiele tego rodzaju barier, więc z pewnością znajdziesz w naszej ofercie coś na ogrodzenie działki.

Wielbicielom tradycyjnych rozwiązań proponujemy np. model Colorado – w tym ogrodzeniu pionowym nowoczesna stal zastępuje drewno, jednak kształt profili wertykalnych przypomina naturalne deski. Jeśli zaś wolisz modny minimalizm, postaw na proste ogrodzenia sztachetowe o dostosowanej szerokości prześwitów. Dla osób ceniących urok płotów kutych również mamy szereg interesujących rozwiązań, np. z giętymi motywami roślinnymi albo wzorem geometrycznym.

Nowoczesne ogrodzenia pionowe i ich 5 zalet

 

1. Bezpieczeństwo

Zabezpieczenie użytkowników działki i dóbr materialnych to podstawowa cecha każdego płotu. Dlaczego więc ogrodzenia pionowe nowoczesne stanowią lepszy wybór od innego rodzaju parkanu? Zwróć uwagę na konstrukcję sztachet – poszczególne elementy ułożone pionowo skutecznie utrudniają przejście przez barierę. Z kolei przęsła horyzontalne tworzą efekt drabiny, po której nieproszeni goście mogą z łatwością wejść na Twoją posesję. Wysoki płot nowoczesny gwarantuje również bezpieczeństwo dzięki niewielkim przestrzeniom między sztachetami.

2. Prywatność

Nasze nowoczesne ogrodzenia pionowe zapewnią Ci dokładnie tyle prywatności, ile chcesz. Jeżeli zamierzasz wyeksponować zadbany ogród lub fasadę domu, wybierz ażurowy parkan. Płot z szerokimi lamelami ukryje Cię natomiast przed wścibskimi sąsiadami lub przechodniami. Nawet z pozoru lekkie konstrukcje utrudniają widzenie. Jeśli z kolei zależy Ci na pełnym ukryciu, sprawdź specyfikację naszego modelu Topaz – sztachety ułożone pod kątem, jak żaluzje, sprawiają, że płot wydaje się jednolitym murem. Ogrodzenie wciąż posiada wąskie prześwity i nie przytłacza ograniczonej przestrzeni na działce.

3. Ograniczenie hałasu

Kolejną zaletą prezentowanych ogrodzeń, o której często zapominają inwestorzy, jest skuteczne ograniczenie hałasu. Tyczy się to szczególnie bardziej zabudowanych modeli o szerokich sztachetach. Takie przęsła zastosowane na posesji przy ruchliwej ulicy tłumią dźwięki dochodzące z sąsiednich działek, czy przejeżdżających samochodów, co oznacza, że we wnętrzu budynku panuje spokój i cisza także w godzinach szczytu.

4. Wyraz statusu

Poziome płoty jakiś czas temu stały się popularne nie tylko na posesjach domów prywatnych, ale również przy budynkach firm. Obecnie obserwujemy jednak wzrost zainteresowania ogrodzeniami metalowymi pionowymi. Wyposażenie działki w taki parkan świadczy o Twojej znajomości trendów i poczuciu elegancji. Nowoczesny płot Polargos wykonany z dbałością o każdy szczegół jest więc symbolem statusu.

5. Dopasowanie do charakteru działki

Przy wybieraniu odpowiedniego parkanu z pewnością usłyszysz, że płot jest wizytówką użytkowników posesji. Wzór ogrodzenia palisadowego pionowego warto jednak dopasować do charakteru działki. W ofercie Polargos znajdziesz zarówno modele przęseł do klasycznej, jak i minimalistycznej architektury, dlatego z powodzeniem dopasujesz je do wybranej stylistyki oraz zasygnalizujesz swój charakter. W poniższej części artykułu podpowiadamy, jak dopasować ogrodzenie pionowe do posesji.

Jak wybrać ogrodzenia palisadowe pionowe?

Chcesz zainstalować przy swojej działce nowoczesne ogrodzenie pionowe – świetnie! Teraz zastanówmy się, który z modeli przęseł dostępnych w Polargos spełni Twoje oczekiwania. Najlepszym rozwiązaniem jest dopasowanie wzoru płotu do stylistyki terenu i budynku. Klasyczne działki z pewnością zyskają ponadczasowego charakteru dzięki ogrodzeniom pionowym z ozdobnymi elementami giętymi. Takie parkany skutecznie podkreślają też rośliny w ogrodzie.

Z drugiej strony zwolennikom minimalizmu polecamy proste, estetyczne lamele albo przęsła uzupełnione elementami geometrycznymi, jak w modelach Argos 2 czy Windsor. Takie ogrodzenia pionowe doskonale pasują jako obramowanie budynków użyteczności publicznej, świetnie współgrają bowiem z prostym trawnikiem. Jeśli nie możesz się zdecydować, Brema to dobry wybór – inspirowane art déco, lekkie przęsła wyglądają wyjątkowo na każdej działce.

Wzór przęseł to jednak nie wszystko. Istotną różnicę robi wielkość prześwitów pomiędzy lamelami i ich szerokość w stosunku do powierzchni sztachet. Zazwyczaj do ograniczonych przestrzeni poleca się ażurowe ogrodzenia pionowe, które optycznie powiększają działkę. Masywny płot może go natomiast przytłaczać oraz przyciemniać. Dużą posesję atrakcyjnie obramujesz, jeśli wybierzesz nieco bardziej zabudowany parkan – szerokie lamele z blachy sprawią, że otwarta przestrzeń nie będzie wydawała się pusta.

Ogrodzenia pionowe – nowoczesna opcja w budownictwie

Mimo atrakcyjnych wzorów nowoczesność ogrodzeń metalowych pionowych to nie tylko design, ale również trwałość oraz łatwy montaż. Opisywane parkany instaluje się zazwyczaj modułowo: najpierw w gruncie umieszcza się słupki, a do nich mocuje gotowe panele ogrodzeniowe, furtki i bramy. Takie ogrodzenie pionowe z powodzeniem zbudujesz nad ziemią lub z podmurówką np. z kamienia polnego czy innych materiałów.

Po montażu możesz cieszyć się atrakcyjnym ogrodzeniem pionowym przez długie lata. Płoty posiadają bowiem zabezpieczenie przed wilgocią, niską i wysoką temperaturą, a także promieniowaniem UV. Służy temu cynkowanie ogniowe w parze z malowaniem proszkowym. Dzięki nowoczesnym technologiom produkcji oraz odpowiedniej konserwacji trwałe ogrodzenia palisadowe pionowe Polargos będą Ci bardzo długo służyć – przekonaj się!