Produkty

Ogrodzenia żaluzjowe – czym się charakteryzują oraz czy warto je wybrać?

Ogrodzenie to ważny element każdej posesji, któremu wyznaczamy kilka zadań. Z jednej strony ma wytyczać granice działki i zabezpieczać ją przed obcymi osobami. Z drugiej powinno zapewniać domownikom choć nieco prywatności. Dodatkowo dążymy do tego, aby wkomponowało się stylistycznie w aranżację przestrzeni przydomowej, stając się jej spójną klamrą. Przykładem ogrodzeń, które doskonale realizują wszystkie te zadania, są ogrodzenia żaluzjowe – przyjrzyjmy im się bliżej!

 

Czym są ogrodzenia żaluzjowe?

Ogrodzenia żaluzjowe to jeden z najszybciej zdobywających popularność rodzajów ogrodzeń nowoczesnych. Pod względem wizualnym przypominają żaluzje okienne i stąd właśnie wzięła się ich nazwa. W masywnych ramach montowane są szerokie i płaskie profile z giętej blachy. Mocuje się je równolegle do podłoża i pod kątem, a ewentualne otwory przykrywa maskownicami. W ten sposób linie profili ogrodzenia zachodzą na siebie, wypełniając całe przęsła.

Oprócz przęseł żaluzjowych produkuje się także bramy i furtki żaluzjowe. Kompletne ogrodzenia tworzą więc kolekcje – przykładem jest nasza linia Imperial. Wszystkie elementy tego ogrodzenia mają taką samą formę i idealnie do siebie pasują.

Czym charakteryzują się ogrodzenia żaluzjowe?

  • Solidne, masywne ogrodzenia – do produkcji ogrodzeń żaluzjowych służą ogromne ilości stali. W całości wypełnione materiałem przęsła, furtka i brama są stabilne i odporne na ekstremalne warunki pogodowe.
  • Ogrodzenia bez prześwitów – ogrodzenia żaluzjowe w całości ukrywają dom i ogród (oraz całą przestrzeń wokół domu) przed wzrokiem osób trzecich. Nie jest możliwe obserwowanie tego, co dzieje się za ogrodzeniem.
  • Nowoczesny charakter – ogrodzenia żaluzjowe są pozbawione elementów dekoracyjnych. Mają prostą, minimalistyczną formę i stonowaną kolorystykę, które przekładają się na nienaganną, elegancką estetykę.
  • Nowoczesne rozwiązania – bramę ogrodzenia żaluzjowego wyposaża się w automatykę, często możliwą do połączenia z systemem smart home. Co więcej, właściciele wąskich działek z krótkimi podjazdami mogą zdecydować się na bramę żaluzjową teleskopową, która praktycznie nie zabiera miejsca.
  • Skuteczne zabezpieczenie przed korozją – nasze ogrodzenia żaluzjowe (producent Polargos) są chronione tzw. systemem DUPLEX. To połączenie cynkowania i malowania farbą proszkową. Powłoki chronią ogrodzenie przed korozją oraz czynnikami zewnętrznymi (wilgocią, niską i wysoką temperaturą, promieniowaniem UV).
  • Możliwości aranżacyjne – stonowane ogrodzenia żaluzjowe można nieco dostosować do preferencji i odróżnić od innych, np. wykorzystując kontrast kolorystyczny (kilka szczebelków w niestandardowym kolorze).
  • Modułowa budowa – wszystkie elementy ogrodzeń żaluzjowych są gotowe do montażu. Przęsła, furtkę i bramę wystarczy połączyć z słupkami za pomocą części montażowych. Podmurówka nie jest niezbędna.

Jakie zalety mają ogrodzenia żaluzjowe?

Tych kilka charakterystycznych cech ogrodzeń żaluzjowych przekłada się na szereg niekwestionowanych zalet, dzięki którym modele te są coraz chętniej wybierane, i to jako ogrodzenie zarówno domu, jak i siedziby firmy czy obiektu publicznego.

Ogrodzenia żaluzjowe zapewniają prywatność

Niezależnie od tego, czy zamontujemy ogrodzenie żaluzjowe na stalowych słupkach i bezpośrednio nad gruntem, czy oprzemy je na podmurówce i uzupełnimy o szerokie słupki murowane, zapewni nam 100% prywatności. Zupełny brak prześwitów (lub jedynie mikroskopijne otwory) uniemożliwi z zewnątrz wgląd w to, co dzieje się za ogrodzeniem. Sąsiedzi i przechodnie nie będą mogli obserwować przestrzeni wokół domu. Ogrodzenia żaluzjowe są stylowymi kurtynami, które chowają ogród i przydomową przestrzeń przed resztą świata.

Dzięki temu domownicy mogą korzystać z możliwości, jakie daje prywatny ogród, bez jakiegokolwiek skrępowania. Poranna kawa w piżamie, ćwiczenia na macie, „kąpiel” w letnim słońcu, szalona zabawa w basenie, grill na tarasie? Wszystko, czego tylko zapragniemy, bez natrętnych spojrzeń i z poczuciem pełnej swobody!

Ogrodzenia żaluzjowe dają poczucie bezpieczeństwa

Ta sama cecha ogrodzenia żaluzjowego, czyli wypełnienie w całości materiałem, poza prywatnością daje także domownikom poczucie bezpieczeństwa. W końcu nie tylko sąsiedzi, ale też osoby o niecnych zamiarach nie zajrzą poza ogrodzenie.

Ogrodzenia żaluzjowe zasłaniają cenny sprzęt czy przedmioty pozostawione przy domu. Również gdy domownicy wyjeżdżają np. na wakacje, ogrodzenia żaluzjowe są twardym orzechem do zgryzienia dla włamywaczy – bez wspięcia się na ogrodzenie (co łatwo zostanie zauważone) nie ma mowy o tym, aby zobaczyć, czy faktycznie w domu nikogo nie ma, a to minimalizuje ryzyko włamania.

W połączeniu z dobrym systemem antywłamaniowym ogrodzenia żaluzjowe zapewniają doskonałą ochronę, a ich właściciele mogą czuć się nie tylko komfortowo, ale i w pełni bezpiecznie.

Ogrodzenia żaluzjowe nie wymagają konserwacji

Pokryte powłoką cynkową i farbą proszkową elementy ogrodzenia żaluzjowego (wszystkie – także słupki czy części montażowe) są odporne na czynniki zewnętrzne – wilgoć oraz niską i wysoką temperaturę. Dzięki powłokom ochronnym stal się nie utlenia, więc nie dochodzi do korozji. Ten tzw. system DUPLEX – poza tym, że jest jednym z najlepszych zabezpieczeń antykorozyjnych – chroni przed blaknięciem koloru, odpryskami i drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Zabezpieczone powłoką cynkową i farbą proszkową ogrodzenia żaluzjowe zachowują swój estetyczny, nienaganny wygląd na lata, a przy tym nie trzeba w żaden sposób o nie dbać – nie wymagają okresowych napraw, renowacji czy konserwacji.

Ogrodzenia żaluzjowe zapewniają spójność kompozycyjną

Stonowane i eleganckie ogrodzenia żaluzjowe mają nowoczesny charakter i świetnie współgrają ze współczesnym minimalistycznym czy nawet surowym stylem architektoniczno-aranżacyjnym.

Takie ogrodzenie wyeksponuje prostą, geometryczną bryłę domu czy podjazd z płyt betonowych, ale stworzy też kontrast dla roślinności w ogrodzie! Dodatkowo jest to ogrodzenie poziome, które wywołuje iluzję optyczną – wizualnie obniża i poszerza posesję!

Ogrodzenia żaluzjowe są stosunkowo uniwersalne – stają się ciekawą, ale też spójną klamrą kompozycyjną dla każdego nowoczesnego projektu przestrzeni życiowej!