Aktualności

Pomagamy bocianom!

Bociany kojarzą się z wakacjami na wsi, spokojem i dostojeństwem. Wiosną wypatrujemy, czy nadlatują i obserwujemy, czy zasiedliły już gniazda. Później przyglądamy się, jak karmią młode, by jesienią z tęsknotą machać im na pożegnanie. Czy człowiek może zrobić coś dobrego dla bocianów? Oczywiście! Jako Polargos nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem „Pomagam Bocianom”, które ratuje chore ptaki.

Bociany też chorują

Nie wszystkie bociany cieszą się dobrym zdrowiem – niektóre potrzebują ludzkiej pomocy, by powrócić do pełni sił. Wiele z nich trafia pod troskliwe skrzydła Stowarzyszenia „Pomagam Bocianom”, które prowadzi specjalny ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt. Mieści się on w Pasiece, niedaleko Żychlina w województwie łódzkim. Od niedawna placówka ma nowy wybieg oraz trzy woliery dla bocianów, otoczone płotem marki Polargos. Przekazaliśmy go nieodpłatnie, by włączyć się w pomoc tym pięknym ptakom, które dla wielu są symbolem Polski i przypomnieniem miłych chwil z dzieciństwa.

Dlaczego bociany?

Dlaczego wybraliśmy właśnie tę inicjatywę? Bo wierzymy, że trzeba pomagać i wspierać tych, którzy pomagają innym. Bliska jest nam idea społecznej odpowiedzialności biznesu i chcemy rozwijać wrażliwość na potrzeby nawet najmniejszych i najbardziej bezbronnych stworzeń. A poza tym – jako polska firma – wspieramy to, co polskie, a więc także bociany, które z naszym krajem są mocno związane. Przekazaliśmy na rzecz Stowarzyszenia ogrodzenie, czyli to, na czym znamy się najlepiej.

Boćki mieszkające w Pasiece można podglądać 24/7 dzięki transmisji live! Dzięki temu mamy nową pasję i co jakiś czas do nich zaglądamy, by uczyć się o ich fascynujących zwyczajach oraz by mieć pewność, że powracają do zdrowia.