Aktualności

Mamy własnego Goryla!

Wiosną 2022 roku do rodziny Polargosa dołączył goryl nizinny – Azizi. To podopieczny warszawskiego ZOO, który mieszka w nim od niemal piętnastu lat, a od kwietnia br. jest naszym „wychowankiem”.

Historia goryla Azizi
Azizi czeka na odwiedziny. Zanim jednak wybierzecie się do niego, chcelibyśmy co nieco o nim opowiedzieć. Urodził się w 2000 roku w Zurichu, a do Warszawy przyjechał w wieku ośmiu lat. Jest spokojny i przyjacielski – opiekuje się pozostałą dwójką goryli i ma niemal anielską cierpliwość. Bardzo lubi się bawić i niezwykle szybko się uczy. Niestety, nie jest ideałem, np. bywa bardzo uparty, czym przypomina niektórych małych odwiedzających.

Niedawno Azizi skończył 22 lata, ale nie mógł zjeść klasycznego tortu. Nie z powodu diety (choć goryle mają skłonność do tycia), ale dlatego, że zwierzaki nie mogą jeść słodyczy. Przy okazji adopcji dokształciliśmy się z zakresu żywienia goryli i wiemy, że jadają rośliny – najczęściej te niskokaloryczne, np. sałatę rzymską, pory czy paprykę. Azizi to prawdziwy łakomczuch – uwielbia banany i słodkie owoce. Dlatego pracownicy ogrodu troszczą się o to, by nie jadł ich zbyt wiele i trzymał dobrze zbilansowaną dietę.

Dlaczego goryl?

Był to pomysł jednej z naszych koleżanek z zespołu, która kocha te zwierzęta i zainspirowała nas swoją pasją. Adoptowaliśmy goryla także dlatego, że chcemy włączyć się w ogromny wysiłek, jaki wkładają pracownicy ogrodu zoologicznego w opiekę nad zwierzętami. Dzięki przekazywanym przez nas środkom finansowym możemy wesprzeć rozwój ZOO i pomagać odkryć tajemnice fauny młodszym i starszym odwiedzającym. Bardzo cieszy nas to, że obejmujemy patronatem Polargosa wiele inicjatyw bliskich sercom naszych pracowników. W tym miejscu chcemy też podziękować naszym klientom, bo gdyby nie Wasze zaufanie do naszych produktów, nie moglibyśmy czynić świata lepszym.