Sortuj:

Kolekcja
--
Element System
Klasyczna
Nowoczesna
Sklep
--
Sklep z ogrodzeniami
Leroy Merlin
Obi
PSB
Castorama
Nowość
--
Tak
Nie

Wybierz dopasowane

Ogrodzenie

Nowoczesne ogrodzenia metalowe dla Twojej posesji

Nowoczesna przestrzeń do życia bądź pracy łączy kilka elementów – solidne poczucie bezpieczeństwa, codzienny komfort, oszczędność czasu czy energii i estetykę zgodną z aktualnymi trendami w designie. A integralną jej częścią, zapewniającą wszystkie te korzyści, jest nowoczesne ogrodzenie – wyróżniające się stylem, wyjątkową wytrzymałością i funkcjonalnością. Znajdziesz je w ofercie Polargos!

Jesteśmy polskim producentem ogrodzeń nowoczesnych i proponujemy kilkadziesiąt unikatowych modeli. Wybierz wzór z listy powyżej, sprawdź dane techniczne i nasze wskazówki oraz sklepy, w których kupisz swoje ogrodzenie.

Ogrodzenia nowoczesne – jak dobrać model idealny?

Wśród ogrodzeń nowoczesnych dominują dziś dwa materiały – metal i beton. Ze stali powstają takie konstrukcje jak przęsła, furtki i bramy wjazdowe otwierane ręcznie lub automatycznie czy elementy montażowe. Beton – prefabrykowane murki lub bloczki ogrodzeniowe – tworzy podmurówkę, filary czy kilka ścianek. Oba te elementy płotu warto dopasować pod kątem wzornictwa do stylistyki budynku. Ogromne znaczenie mają jednak też aspekty wytrzymałościowe i funkcjonalne. Jak to wszystko ze sobą pogodzić?

Solidne ogrodzenia metalowe – wzory, materiały i parametry

Nowoczesne ogrodzenie powinno być inwestycją na dekady. Dlatego też w Polargos wykonujemy ogrodzenia z wysokogatunkowej stali, a w większości modeli elementy konstrukcji zabezpieczamy w procesie cynkowania ogniowego i malowania proszkowego – stają się więc odporne na korozję, a swoje właściwości i ładny wygląd zachowują na lata. Rozumiemy jednak, że budżet bywa ograniczony. W naszej ofercie znajdziesz więc też ekonomiczne ogrodzenia, pokryte tylko farbą podkładową, które zabezpieczysz preparatem antykorozyjnym we własnym zakresie. W ten sposób koszt inwestycji się obniży.

Jeśli jednak możesz pozwolić sobie na większy wydatek, to polecamy wybór ogrodzeń nowoczesnych cynkowanych oraz pomalowanych proszkowo na modny kolor z palety RAL. Te dwa procesy to jedno z najlepszych zabezpieczeń przed korozją, które już nie wymaga odnawiania – oszczędzisz czas, energię i pieniądze potrzebne na renowację ogrodzenia.

Zastanów się nad wysokością ogrodzenia – wszystkie nasze propozycje są dostępne w kilku wariantach, więc dobrze wpiszesz płot w ukształtowanie terenu, potrzeby i cele. Na życzenie Klienta przygotowujemy także ogrodzenia na wymiar.

Duże znaczenie ma wypełnienie przęseł. Niewielkie prześwity (lub ich brak) zapewnią silne poczucie prywatności, a spore odległości pomiędzy sztachetami otworzą posesję na świat i odsłonią widok na okolicę. Wszystko zależy od oczekiwań. Musisz jednak wiedzieć, że pełne, szczelne ogrodzenie może przytłoczyć małą działkę.

Ważnym elementem każdego ogrodzenia jest też brama. Przesuwna, skrzydłowa, narożna, łamana, teleskopowa – dopasuj ją do warunków na posesji. Brama łamana czy teleskopowa to propozycje dla małych, wąskich i nieustawnych działek.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe cechy i parametry, dobierz idealny wzór.

Metalowe ogrodzenia nowoczesne – wzory minimalistyczne i klasyczne

Pod względem stylistyki ogrodzenia metalowe dzielimy dzisiaj na dwie duże grupy: to ułatwi Ci dopasowanie modelu do architektury oraz aranżacji budynku i przestrzeni.

  • Ogrodzenia w stylu nowoczesnym. Ogrodzenia nowoczesne są proste i minimalistyczne, ale eleganckie. Wypełniają je gładkie, pionowo lub poziomo mocowane sztachety i profilowana blacha. Harmonijnie, asymetrycznie, blisko siebie albo w sporej odległości: ich ułożenie przekłada się na wzór i styl. W tej kategorii proponujemy także modele z deskami kompozytowymi i ogrodzenia żaluzjowe – te zupełnie ukrywają przestrzeń przed wzrokiem sąsiadów.
  • Ogrodzenia w stylu klasycznym. Te nowoczesne ogrodzenia wpisują się w geometryczne bryły budynków, płaskie dachy, surowe materiały, beton i szkło. A co z tradycyjnymi dworkami? Przygotowaliśmy kilka modeli klasycznych. To ozdobne, dekorowane kutymi ornamentami i grotami, lekkie i często wygięte w łuk ogrodzenia, które cechuje subtelność i wyrafinowana elegancja. Dobrze pasują do ganków, kolumn, złożonych brył, kamienia, cegły czy drewna.

Ogrodzenia betonowe – nowoczesne wzory i surowe materiały

Minimalistyczne albo utrzymane w tradycyjnej stylistyce płoty metalowe warto także uzupełnić o podmurówkę, a nawet kilka filarów i ścianek – o nowoczesne ogrodzenia betonowe. Cena materiałów to 20-50 złotych za bloczek i 40-60 złotych za gotowy do montażu murek o długości 250 cm. Jest to niedrogie rozwiązanie, a podmurówka, filary, ścianki betonowe doskonale dopełnią przęsła metalowe – zwiększą ich stabilność i połączą się wizualnie z budynkiem. W sprzedaży są dostępne zarówno surowe betonowe elementy dobrze pasujące do nowoczesnych ogrodzeń, jak i imitacje naturalnego kamienia czy cegły klinkierowej dla klasycznych aranżacji.

Nowoczesne ogrodzenia metalowe? Producent Polargos!

Od 1994 roku zapewniamy polskim i europejskim rodzinom i przedsiębiorcom bezpieczeństwo i codzienny komfort poprzez solidne, trwałe ogrodzenia. I od niemal 30 lat unikatowe projekty naszych specjalistów spinają architekturę oraz aranżację budynków, stają się wizytówkami setek tysięcy posesji. Łączymy solidność, praktyczność i estetykę z przystępnością cen i różnorodnością rozwiązań. I pracujemy dla Ciebie: z przyjemnością doradzimy i pomożemy, zaproponujemy wizualizację czy wskażemy model idealnie wpisujący się w Twoją wizję. Zachęcamy do kontaktu!

Chcesz zobaczyć

Jak wygląda
na żywo?